Serwisy Volvo niezależne i autoryzowane

autoryzowany czy niezależny serwis - co wybrać?Volvo nie należy do marek najczęściej spotykanych na polskich drogach, okazuje się jednak, że pełne serwisowanie nie stanowi żadnego problemu. Obojętnie, czy chodzi o autoryzowany serwis obsługi (ASO) czy o serwis niezależny (inaczej niezrzeszony)- w obu przypadkach gwarantowany jest pełen pakiet usług w każdym zakresie.

Serwisy w opinii klientów

Jeśli w poszukiwaniach weźmie się pod uwagę oba rodzaje serwisów, znajdzie się ich całe mnóstwo. Pytanie tylko, z którego skorzystać. W wyborze na pewno w znacznym stopniu pomogą fora internetowe, na których można znaleźć wszelkiego rodzaju opinie o wybranym warsztacie. Użytkownicy samochodów firmowych z całą pewnością będą wskazywali na serwisy autoryzowane, natomiast właściciele prywatnych Volvo już niekoniecznie. Chodzi oczywiście o kwestie finansowe, ale istotna jest także jakość usługi i postawienie trafnej diagnozy, która nie zawsze jest oczywista.

Autoryzowany serwis, niezależny serwis? Żeby się dowiedzieć, trzeba spróbować

Oczywiście jeśli weźmie się pod lupę każdy serwis Volvo opinie mogą być mocno podzielone. Część posiadaczy samochodów tej marki uznaje wyłącznie autoryzowane serwisy, inni zdecydowanie obstają przy niezależnych. Prawda oczywiście leży pośrodku, ale w grę wchodzi tyle czynników, że trudno jest w tym przypadku wskazać tzw. złoty środek. W przypadku ASO Volvo Nord Auto na pewno droższe będą części, serwisy niezrzeszone korzystają częściej z zamienników, które (chociaż tańsze), wcale nie muszą okazać się gorsze. Gorzej, jeśli serwis korzysta z tych najtańszych- takie na pewno trzeba omijać go szerokim lukiem, bo może się to skończyć koniecznością kolejnej naprawy tego samego elementu z jeszcze większymi kosztami. Natomiast jeśli chodzi o samą jakość obsługi, to wszystko już w rękach mechanika. Nadużyciem i nieprawdą będzie spotykane czasem stwierdzenie, że „tylko w autoryzowanym zrobią to dobrze”, ponieważ w serwisach niezależnych również można trafić na doskonałego i doświadczonego znawcę marki, który poradzi sobie z każdym problemem. Prawdą jest natomiast, że ASO Volvo ma znacznie lepszy dostęp zarówno do pomocy technicznej, jak i do części.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Serwis. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *