Diagnostyka komputerowa to podstawowe narzędzie w serwisowaniu nowych aut

diagnostyka komputerowa aut to dziś obowiązekW dzisiejszych czasach diagnostyka komputerowa w samochodach to już codzienność. Według polskiego prawa, każdy sprzedany po 2002 roku samochód obligatoryjnie powinien posiadać złącze i układ OBD, czyli On-Board Diagnostic. Jest to elektroniczny system, którego zadaniem jest nadzorowanie podzespołów odpowiadających za utrzymanie odpowiedniego poziomu emisji substancji szkodliwych.

Znaczenie systemu OBD dla diagnostyki komputerowej samochodów Volvo

Nowe samochody Volvo, ze względu na bogate i nowoczesne wyposażenie, uznawane są za auta luksusowe. Ich budowa oparta jest na wielu innowacyjnych rozwiązaniach technologicznych, dlatego również system OBD musi działać bez zarzutu. Samochody Volvo zostały wyposażone w system OBD, który nie tylko sygnalizuje konieczność diagnostyki auta w serwisie, ale również wykrywa i informuje kierowcę pojazdu o usterkach układów samochodowych, które związane są z bezpieczeństwem jazdy, np. układu hamulcowego, kierowniczego czy też antypoślizgowego ABS, jak i innych, np. układu stabilizacji toru jazdy lub przeniesienia napędu.

Urządzenia diagnostyczne w serwisach samochodów Volvo to komputery wyposażone w specjalistyczne oprogramowanie dopasowane stricte do marki Volvo. Diagnostyka komputerowa pozwala nie tylko na odczyt kodów błędów. Dodatkowo można uzyskać informacje odnośnie rzeczywistych wartości, które mierzone są przez różnego rodzaju czujniki. Można także zresetować wskaźniki wymiany oleju, inspekcji serwisowej, itp. Najbardziej zaawansowane urządzenia pozwalają także na identyfikację sterowników lub numeru VIN samochodu, dopasowanie podzespołów, czyli kalibrację, wykonywaną, np. po wymianie przepustnicy, czy też stymulowanie odpowiednich elementów wykonawczych do właściwego działania.

Dlaczego samochody Volvo warto diagnozować w autoryzowanych serwisach?

Luksusowe auta, a w szczególności nowe samochody Volvo (tutaj), aby mogły pozostać piękne i luksusowe, wymagają odpowiedniej „opieki” wykwalifikowanych specjalistów. Diagnostyka komputerowa w autoryzowanym serwisie lub stacji obsługi daje gwarancję właściwego wykrycia problemu oraz odpowiedniej naprawy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Diagnostyka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *